Forum: web design, programare, domenii, hosting, SEO, blogging, freelancingTutoriale: Wordpress, Photoshop, vBulletin, MyBB, programare, baze de dateArticole freelancing, bani pe net, publicitate, web design, servicii webVinde / cumpara domenii, situri, ofera jobs, reclameForum: web design, programare, domenii, hosting, SEO, blogging, freelancingRegulament forumContact
WeBB Skin va ofera suport si tutoriale in toate domenile de internet.

PGLzone.Net - Gaming Community

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj

[Pagina 1 din 1]

1
PGLzone.Net - Gaming Community Empty PGLzone.Net - Gaming Community Joi Ian 03, 2013 12:29 pm

PGLzone

PGLzone


Salutare,

Intro:
Vreau sa va prezint o comunitate de Counter-Strike care este in mediul online de mai bine de 5 ani.
Este vorba despre: PGLzone.Net - Gaming Community

Adrese URL:
Site: www.PGLzone.Net
Forum: Forum.PGLzone.Net
Lista banuri / Admini - Cs.PGLzone.Net: Banuri.PGLzone.Net

Descriere:
O comunitate de Counter-Strike 1.6 infiintata in 22 septembrie 2007.
Avem 3 servere de Counter-Strike 1.6 si anume:
Cs.PGLzone.Net - Un server clasic, cu care s-a deschis comunitatea avand mai bine de 5 ani vechime pentru ca a fost online sub alt nume inainte de inregistrarea domeniului.
Respawn.PGLzone.Net - Un server cu aproximativ 2 ani vechime, nu mai retin exact data lansarii.
GunGame.PGLzone.Net - Un server cu aproximativ 3 ani vechime, la fel nu mai retin exact data lansarii.

Avem si un forum dupa cum ati observat deja forumul a fost lansat initial pe phpBB si dupa ~ 2 ani am migrat la IPB.
Forumul are un numar de 57.692 de mesaje, 7.537 de membrii.
De forum nu m-am ocupat prea mult, defapt in ultima vreme de comunitate nu m-am prea ocupat in general.

Serverele noastre au fost foarte populate, mai ales cel clasic, unde stateai 5-10 min sa prinzi un loc pe server, asta in vremurile bune si in vremurile in care ii acordam mai mult interes, am mai avut unele probleme, am mai schimbat ip la servere, au mai fost oprite o perioada destul de mare de 3-4 luni si deasta sunt acuma in situatia in care sunt, serverele au fost redeschise recent de ~ 1 luna (clasic si respawn) gungame a fost online de mai bine de 3 ani fara probleme dar problema principala aici este cea a adminilor, intra foarte multi codati si nu sunt admini online.

Eu zic ca a sosit timpul sa ne relansam, avem nevoie de cateva persoane care sa ne ajute cu moderarea forumului, cu mesaje, subiecte, cativa admini pentru toate serverele, si jucatori cat cuprinde, vom organiza lunar concursuri cu premii pe toate 3 serverele, de inceput vom acorda admine iar pe parcurs daca vom primi donatii vom acorda si premii precum mouse, casti, tastatura, licenta steam Counter-Strike 1.6.

Asadar va asteptam cu drag pe serverele noastre si asteptam sugestii / pareri despre comunitate.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum